חיפוש
  • Arie Maor

לצאת מהמשבר העסקי מחוזקים - באמצעות אוטומציה של תהליכי עבודה

עודכן ב: 11 אפר 2020

בימים אלה בו מרבית העסקים חווים משבר עסקי חמור, כשזרם ההכנסות מתכווץ או כאשר נדרש לשמר פעילות עסקית עם כמות מצומצמת של עובדים, זה הזמן להכניס אוטומטיזציה לתהליכים ארגוניים ארוכים ומסורבלים הגוזלים זמן עבודה רב, שוחקים את הרווחיות או מובילים לבזבוז והפסד.


לצד תהליכי העבודה הממוחשבים בארגון ישנם שורה ארוכה של תהליכים מרכזיים שאינם מתבצעים במערכות המידע מסיבות שונות כגון שינוי בדרישות עסקיות, אין כיסוי לתהליך במערכות המידע, מחשוב התהליך יקר, קיים מענה מחשובי אך הוא מסורבל ולא יעיל ועוד. תהליכים אלה ממומשים בד"כ בתהליכי עבודה ארוכים באקסל, שגוזלים המון שעות עבודה.


דווקא בימים אלה בחרה חברת מדיקל לבצע אוטומציה של תהליך ארגוני מרכזי שנמשך שעות רבות והווה צוואר בקבוק. התהליך כלל טעינת נתונים ממקורות שונים, חישובים רבים באקסל והפקה ידנית של דוח לקוח.


באמצעות פיתוח תוכנה מזורז בסביבת האקסל (Excel VBA), קצרנו את התהליך משעות רבות לחמש דקות, הפחתנו את העומס על העובדים והשתחרר "צוואר בקבוק" מרכזי. התהליך האוטומטי גם מונע טעויות אנוש, ומאפשר לספק ללקוחות החברה מענה הרבה יותר מהיר ואיכותי, ואף לפתוח הזדמנויות עסקיות חדשות.


הבחירה בסביבת הפיתוח של אקסל (Excel VBA) הייתה טבעית מסיבות רבות: הפיתוח מהיר וזול יותר בסדרי גודל מכל סביבת פיתוח אחרת (x5). מה שמצריך בד"כ חודשי פיתוח בסביבה אחרת, נמשך כאן ימים בודדים. בסביבה העסקית הדינמית לעיתים עולים צרכים חדשים, אותם קל לממש באופן מיידי וב"אפס זמן".


זאת ועוד, אנשי מחשוב אינם מעורבים בשום שלב של התהליך. יושבים עם הלקוח להגדרת דרישות בפגישה של כשעה-שעתיים, ומבצעים פיתוח מואץ. הכשרת המשתמשים מיידית (מי לא מכיר אקסל בימינו...), כשהתוכנה רצה ברקע והמשתמשים יכולים להמשיך "להנות" מהעושר הפונקציונלי של האקסל.


לסיכום חברים תקופות משבר מביאה עימה אתגרים רבים, אך גם מניעה אותנו להתייעלות שתלווה אותנו שנים קדימה ואף פותחת לנו הזדמנויות חדשות.www.smart-excel-software.com

71 צפיות0 תגובות